Ubezpieczenie turystyczne roczne i krótkoterminowe

Przeglądając oferty na rynku możemy znaleźć zarówno oferty krótko-, jak i długoterminowe. Warto zwrócić na to uwagę, bo dokonanie odpowiedniego wyboru między jedną i drugą pozwala na bardzo dużą oszczędność.

Nasze możliwości

Warto wiedzieć, że kiedy będziemy mieli w planach wiele wyjazdów, warto zdecydować się na stałe ubezpieczenie podróżne. Na rynku możemy znaleźć propozycje, które pozwolą nam na nieustanne bezpieczeństwo przeze 3 miesiące, pół roku czy też rok. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości to dajmy na to trzymiesięczne ubezpieczenie turystyczne oznacza, że w ciągu trzech miesięcy możemy wyjechać za granicę dowolną ilość razy i ubezpieczenie nieustannie jest aktualne.

Cena

Wiadomo, że cena to zawsze jest trudny temat, ponieważ w jednym miejscu mamy większe koszty a w innym mniejsze. Co za tym idzie, każdy musi sobie dokładnie skalkulować to jak wygląda sytuacja. Przykładowe liczby mogą prezentować się tak, że roczny pobyt poza krajem to koszt niemal 1800 zł (decydując się na wykupywanie ubezpieczenia krótkoterminowego).

Opcja długoterminowa to również inne korzyści

Ewidentnie widać, że decydując się na ubezpieczenie długoterminowe możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. To jednak w dalszym ciągu nie jest wszystko. Osoby wybierające opcję długoterminową mają możliwość skorzystania z dodatkowych usług takich jak: transport niepełnoletnich dzieci, pokrycie kosztów przerwania podróży czy też pomoc w wypadku utraty ważnych dla nas dokumentów. Rzecz jasna to są naturalnie tylko przykłady, oferty ubezpieczycieli mają to do siebie, że mogą się naprawdę dosyć znacząco różnić. Na pewno jednak tak jak już zostało powiedziane, mamy kolejny dowód na to, że warto zdecydować się na ubezpieczenie długoterminowe. Z drugiej strony mimo wszystko decyzja zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli chcemy przepłacać to naturalnie, możemy zdecydować się na taki krok, nikt nam nie zabroni. Pozostaje tylko pytanie czy przepłacanie (znaczące przepłacanie) będzie mieć przynajmniej minimalny sens?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *