Ubezpieczenia turystyczne oferowane przez PZU

Nie ma co ukrywać, że PZU należy do grona największych polskich ubezpieczycieli na rynku. Co za tym idzie, mnóstwo osób mając jakiekolwiek wątpliwości (wątpliwości w kwestii ubezpieczenia turystycznego rzecz jasna) podejmuje decyzje o wyborze PZU Wojażer. Ten tekst powstał, aby przybliżyć kulisy podejmowania takiego wyboru.

O PZU Wojażer Pomoc

Na początek absolutnie podstawowa informacja czyli fakt, że PZU Wojażer Pomoc to gwarancja polisy dla wszystkich tych, którzy podróżują w Polsce, Europie oraz na świecie. Co ważne, polisa ta dzieli się na kilka pakietów, oto ich nazwy:

  • Pakiet Podstawowy
  • Pakiet Rozszerzony
  • Ubezpieczenie Assistance Pakiet Rodzina
  • Ubezpieczenie Assistance Pakiet Dziecko/osoba niesamodzielna
  • Ubezpieczenie Assistance Pakiet Biznes
  • Ubezpieczenie Assistance Pakiet Sport
  • Ubezpieczenie Assistance Pakiet Rowerzysta

Darujemy sobie charakterystykę wszystkich pakietów. Takie charakterystyki pochłonęłyby zbyt wiele miejsca w tekście a wszystko można znaleźć na stronie PZU. Skupimy się na pakiecie podstawowym czyli można zaryzykować, że tym, co interesuje zdecydowanie największą ilość osób. Więcej zajrzyj na signal-iduna.pl.

Pakiet podstawowy PZU Wojażer Pomoc

Jeżeli zdecydujemy się na takie ubezpieczenie to musimy mieć świadomość, że w jego skład wchodzą głównie koszty leczenia. Koniecznie pamiętajcie też, że nie ma czegoś takiego jak odgórna suma gwarantowana. Ta ustalana jest indywidualnie z każdym klientem. Poza tym pamiętajmy, że w ramach kosztów leczenia możliwe jest pokrycie transportu medycznego, kosztów ratownictwa/poszukiwania oraz transportu (transport powietrzny i transport zwłok). Każdy kto zdecyduje się na taką opcję musi pamiętać, że w ramach tego pakietu obowiązuje również opcja Assistance.

Jako ciekawostkę można również podać to, że pakiet rozszerzony różni się rozszerzoną wersją Assistance oraz dodatkowymi usługami. W gronie tych usług można znaleźć pokrycie kosztów transportu, pomoc finansową, informacyjną, prawną czy też wsparcie tłumacza (jeśli nie znamy dobrze języka to takie wsparcie może bardzo mocno się przydać).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *