Darmowe ubezpieczenie turystyczne?

Zastanawialiście się czy ubezpieczenie turystyczne za granicę można określić jako darmowe? Jeżeli tak, to odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta (znacznie prostsza niż wielu osobom mogłoby się wydawać). Otóż, jak wszyscy doskonale wiemy, jesteśmy mieszkańcami Unii Europejskiej. Przepisy są takie, że jako mieszkańcy Unii przysługuje nam ochrona w postaci darmowego ubezpieczenia turystycznego EKUZ.

Czym jest ten EKUZ?

Z pewnością większość z Was zadaje sobie pytanie czym jest ten EKUZ? Otóż, mówimy o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwala nam na skorzystanie z bezpłatnej bądź częściowo refundowanej służby zdrowia. Jak na razie wszystko brzmi bardzo korzystnie, prawda? Teraz jednak mamy niewielki minusik. Ten minus to fakt, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zabezpiecza sytuacji związanych z wypadkami, jak i ich późniejszymi następstwami. Można powiedzieć, że Narodowy Fundusz Zdrowia sam doradza, aby na czas wyjazdu zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Duży wybór

Jeżeli chodzi o wybór ubezpieczeń turystycznych to z całą pewnością nie można na nic narzekać. Nawet najbardziej wymagające osoby powinny stwierdzić, że jest w czym wybierać. Mimo wszystko pewnie jak to zwykle bywa znajdą się tacy, którzy będą mieli problem z dokonaniem wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Cóż można poradzić w takiej sytuacji? Na pewno należy bardzo dokładnie zwrócić uwagę na dwie kwestie. Kwestia numer jeden jest taka, że liczą się nasze potrzeby. Potrzeby jakie mamy to powinien być absolutny priorytet. Do tych potrzeb należy potem dopasować propozycje jakie sugeruje rynek. Później nie pozostaje już nic innego jak znaleźć jakiś złoty środek. Na pewno warto w tym wszystkim pamiętać o opiniach ze strony dotychczasowych klientów. Opinie dotychczasowych klientów to bardzo cenna wskazówka, z której nie wszyscy korzystają (zupełnie nie wiedzieć czemu). Były klient zawsze wypowiada się całkowicie szczerze (okoliczności nie mają jakiegokolwiek znaczenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *